RekrutacjaSzkoleniaWydarzeniaWypalenie zawodoweZarządzanie

Sztuka dopasowania w rekrutacji – fotorelacja

W czwartek, 22 października, spotkaliśmy się w Business Link Lublin z przedsiębiorcami, menadżerami zespołów i pracownikami działów HR w ramach szkolenia “Sztuka dopasowania w rekrutacji”. Rozpoczęliśmy tym samym cykl spotkań, które mają na celu uporządkowanie wiedzy na temat rekrutacji, zarządzania zmianą i talentami w organizacjach.

O tym, jak powinna wyglądać efektywna rozmowa kwalifikacyjna, jak unikać błędnych decyzji personalnych i na czym polega potęga właściwego dopasowania osoby do stanowiska opowiedziała Kasia Skoczek.

Katarzyna Skoczek – konsultant, łowca talentów, prezes Tobea

Katarzyna Skoczek na szkoleniu Sztuka dopasowania w rekrutacji.

 

Tymczasem Monika Madejska zaprezentowała Harrison Assessments, narzędzie rekrutacyjno-rozwojowe. Pokazała na konkretnych przykładach, dlaczego znacząco zwiększa ono efektywność rekrutacji i jak zastosować w praktyce jego możliwości. Tym razem tylko rekrutacyjne, więcej podczas kolejnych spotkań.

Monika Madejska – certyfikowany konsultant Harrison Assessments

Monika Madejska

Katarzyna Skoczek i Monika Madejska mówiły o rozmowie – podstawowym narzędziu zarządzania.

Katarzyna Skoczek i Monika Madejska opowiadają o rekrutacji

Monika jest specjalistką w opracowywaniu Formuły Sukcesu Zawodowego HATS. To z nią pracodawca spotyka się na początku procesu rekrutacyjnego, żeby odpowiedzieć na pytania: “Jakie cechy kluczowe musi mieć osoba, której szukam? Jakie cechy mogłyby być przydatne na stanowisku? I jakich cech nie wyobrażam sobie u osoby, którą zatrudnię?”

Monika Madejska - Formuła Sukcesu Zawodowego

Zweryfikowanie cech adekwatnych do stanowiska jest niezwykle ważne, żeby uniknąć wypalenia zawodowego pracownika.
“Badania pokazują, że jednym z głównych czynników wypalających ludzi jest brak dopasowania w środowisku, w którym oni się znajdują. Jakiego dopasowania? Do kultury organizacyjnej, do relacji międzyludzkich, do poziomu otrzymywanej nagrody, do ilości i zakresu zadań, do wszystkiego, z czym wiąże się stanowisko pracy” – mówiła Kasia.

Katarzyna Skoczek

Co na to Monika? “Jesteśmy w stanie poznać 175 cech człowieka i powiązań między nimi” – kiedy dodamy do tego wymienione mocne, umiarkowane i słabe strony, wrodzone i nabyte predyspozycje, preferencje zatrudnienia, źródła motywacji i zniechęcenia oraz wartości, potrzeby i osobiste cele, śmiało możemy mówić, że HATS pozwala nam ocenić wszystkie aspekty zachowania. Możemy więc też sprawdzić ich poziom dopasowania do oczekiwań.

Monika Madejska

Dlaczego to dopasowanie jest tak ważne? “Zrekrutowanie nieodpowiedniej osoby to nie tylko koszt niewłaściwej rekrutacji, to jest też ryzyko, że po jakimś czasie ten człowiek się po prostu wypali. Co się dzieje wtedy? Pracodawca zostaje bez efektywnego pracownika, człowiek ponosi wysokie koszty osobiste, łącznie z tym, że nie wie jaką pracę mógłby jeszcze wykonywać w swoim życiu. Stąd tak ogromne znaczenie w rekrutacji na samym starcie, aby zapobiec kosztom wypalenia zawodowego” – mówiła Kasia.

sztuka-dopasowania-foto-05

“Co jest głównym kryterium sukcesu rekrutacji? Podkreślamy, że przygotowanie i czas (…)”

Dlaczego? Tym dzieliła się Kasia z uczestnikami szkolenia. Następnym razem i Ciebie zapraszamy po duży zastrzyk rekrutacyjnej wiedzy :)

sztuka-dopasowania-foto-07

Szepnij o nas słówko
0