Usługi rekrutacyjne

Abonamenty HR dla malych firm - preselekcja kandydatów

Chcesz zatrudnić specjalistę albo top managera do swojej firmy, ale wciąż brakuje Ci czasu na rekrutację? Nie wiesz, jakie są koszty takiego zlecenia. Być może nawet trochę Ci głupio pytać o ofertę, bo potem jeszcze trzeba będzie się wycofywać, a odmawianie fajnym ludziom nie jest przyjemne ;)

Stress no more! W Tobea cenimy otwartość, szanujemy czas Twój i nasz. Dobrze wiemy, że nie jesteśmy agencją dla każdego i nie jesteśmy specjalistami od wszystkiego. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet szczegółowych informacji. Upewnij się, czy Ci to pasuje.

Usługi rekrutacyjne Tobea – dla Ciebie gdy:


 • szukasz pracownika na stanowisko specjalisty, managera, top- dyrektora czy nawet prezesa

 • chcesz zatrudnić osobę do stałej współpracy i zależy Ci na znalezieniu nie tylko konkretnych kompetencji, ale człowieka, który będzie pasował do stanowiska, do współpracowników i całej firmy,


 • wiesz, że rynek pracy jest teraz w momencie trudnym dla pracodawców, brakuje dobrych ludzi do pracy i zatrudnienie właściwej osoby wymaga czasu i zaangażowania

 • jesteś gotów zaufać nam i otwarcie powiedzieć o swojej firmie, jej problemach i potrzebach związanych z pracownikami, tak abyśmy mogli faktycznie Ci pomóc

Raczej nie spełnimy Twoich oczekiwań gdy:


 • poszukujesz pracowników fizycznych, sezonowych, do pracy tymczasowej

 • zakładasz współpracę w modelu 100% success fee

 • nie bardzo masz czas lub chęć rozmawiać z nami o tym, kogo szukasz, dlaczego i co konkretnie chcesz pracownikowi zaoferować


 • spodziewasz się, że mamy „katalog ludzi’ do pracy „od jutra”

 • oczekujesz, że wrzucimy „jakieś ogłoszenie” i prześlemy Ci najlepsze CV, trwa to pewnie jakieś 5 minut rozłożone na 3 dni

Usługi rekrutacyjne – co robimy, gdy Ty nie widzisz

Analizujemy i planujemy

Analizujemy, kto będzie najlepszym kandydatem do pracy dla Twojej firmy. Robimy rozeznanie rynku – jakie są trudności i zagrożenia, sprawdzamy jak atrakcyjna jest Twoja oferta na tle konkurencji. Układamy proces rekrutacji tak, by przyniósł efekty w jak najkrótszym czasie.

Docieramy do kandydatów

Docieramy do właściwych kandydatów za pośrednictwem dobranych kanałów rekrutacji tradycyjnej (przez ogłoszenia płatne i bezpłatne) oraz w bezpośrednich poszukiwaniach (direct search). Zbieramy aplikacje i zgody wymagane przez RODO w bezpiecznym systemie rekrutacyjnym.

Komunikujemy się z kandydatami

Wysyłamy bardzo miłe maile do każdego kandydata, który do nas aplikuje i wszystkim bez wyjątku dajemy informację zwrotną. Z potencjalnie ciekawymi kandydatami do pracy kontaktujemy się niezwłocznie i zapraszamy ich do rozmowy zanim zrobi to ktoś inny.

Robimy preselekcję

Rozmawiamy zdalnie (telefon lub Skype) ze wszystkimi interesującymi kandydatami, po to by ich lepiej poznać i wybrać osoby do spotkania.

Spotykamy się z kandydatami

Organizujemy spotkania bezpośrednie, również te, na które kandydaci nie przychodzą – tak, tak, to my siedzimy w sali konferencyjnej, dzwoniąc i wysyłając smsy: „Czemu Cię tu z nami nie ma Drogi Kandydacie? Byliśmy umówieni…”

Ochraniamy Twoją markę

Reprezentujemy Cię godnie, dbając o każdego Kandydata i jak najrzetelniej staramy się przedstawić Twoją ofertę, jednocześnie nie zdradzając do ostatniej chwili Twojej marki.

Doprowadzamy do finału

Po drobiazgowej selekcji wysyłamy Ci propozycję najlepszych osób do spotkania z pakietem informacji o ich motywacji, mocnych stronach, doświadczeniu, kompetencjach, osobowości i oczekiwaniach, Ty decydujesz z kim chcesz się spotkać. Często służymy też pomocą w umawianiu, moderowaniu spotkań z kandydatami lub późniejszym doradztwem czy pośrednictwie w negocjacjach. 

Ufff… Zgodzisz się, że to nie jest praca na 5 minut?

Usługi rekrutacyjne – czas trwania projektów

Zdecydowana większość naszych rekrutacji trwa od 4 do 8 tygodni.

Średnio tyle czasu trwa zbieranie aplikacji, dotarcie bezpośrednie do kandydatów, sprawdzenie ich dopasowania, przeprowadzenie pogłębionych rozmów i przygotowanie naszych rekomendacji dla Ciebie.

Zdarza się oczywiście, że mamy w naszej bazie idealnego Kandydata dla Ciebie, akurat gotowego do zmiany pracy i udaje nam się bardzo szybko sfinalizować zatrudnienie. Są też projekty nastawione na kilkumiesięczne poszukiwania.

Opłaty za usługę rekrutacyjną w Tobea

Zobacz jak wygląda rozłożenie opłat (3 części) przy rekrutacji na jedno stanowisko specjalisty, managera lub dyrektor.


I. Opłata pro-forma
600 zł

opłata na poczet diagnozy potrzeb, analizy rynku, przygotowania dla Ciebie procesu rekrutacji.


Efekt:

dostajesz od Tobea pakiet wiedzy z indywidualnym raportem. Potem możesz zdecydować: rekrutujesz sam według wskazówek Tobea albo zlecasz nam projekt rekrutacyjny i podpisujemy umowę.


II. Opłata operacyjna
2 500 zł netto

opłata wstępna na przygotowanie i publikację ogłoszeń (ok. 50%), pracę rekrutera (ok. 40%), obsługę systemu rekrutacyjnego (ok. 10%).


Efekt:

dostajesz od nas profile wyselekcjonowanych, najlepszych naszym zdaniem kandydatów do pracy na stanowisko.


III. Opłata za sukces

Gdy już podpiszesz z wybranym kandydatem umowę współpracy.

Jej wysokość może zostać określona na poziomie konkretnej kwoty netto ( tzw. fixed fee ) lub będzie oparta o krotność miesięcznego wynagrodzenia kandydata (wynagrodzenia brutto w przypadku umowy o prace, wynagrodzenia netto w przypadku B2B).


Efekt:

zatrudniony pracownik, dopasowany do organizacji

Całkowity koszt projektu

Szacujemy, że całkowity koszt projektu rekrutacyjnego (opłaty 1+2+3) wyniesie:

 • minimalnie tyle ile 1,5-krotność średniomiesięcznego wynagrodzenia rekomendowanego pracownika, określona w umowie współpracy,
 • maksymalnie tyle, ile  2- krotność średniomiesięcznego wynagrodzenia rekomendowanego pracownika określona w umowie współpracy.

Usługa rekrutacyjna – kiedy niższe koszty

Możesz się spodziewać niższych kosztów całkowitych rekrutacji, jeżeli:

 • rekrutujesz z nami na więcej niż jedno stanowisko jednocześnie,
 • jesteś naszym stałym Klientem,
 • rekrutujesz na stanowiska niższego szczebla,
 • masz atrakcyjną ofertę dla Kandydatów, będzie nam łatwiej przekonać ich do rozmowy,
 • masz uporządkowany wewnętrzny HR, np. zaplanowane procesy wdrożenia, niską rotację w firmie, dobre opinie w sieci,
 • jesteś Klientem, z którym dobrze się pracuje – otwartym, szczerym, partnerskim, nie ukrywasz ważnych informacji, które mogą mieć znaczenie dla sukcesu projektu.

Opłaty Tobea mogą być wyższe, przy niskiej atrakcyjności Twojej oferty dla kandydata w stosunku do ofert rynkowych.

Magdalena Banks

Zamów indywidualny raport, który obejmie:

Diagnoza Twoich potrzeb
Analiza rynku
Projekt procesu rekrutacji

Magdalena Banks
504 740 472
magdalena.banks@tobea.pl