Outsourcing procesu rekrutacji

outsourcing procesu rekrutacyjnego

Pędzisz, Twoja organizacja rozrasta się, tworzycie nowe oddziały, zatrudniacie kolejne osoby. Cele są ambitne. Już wiesz, że nadchodzi tsunami rekrutacyjne. Nie masz czasu na czytanie maili, a co dopiero o dbanie o tzw. candidate experience, o którym tak wiele mówiło się na ostatniej konferencji HR?

Jak odnaleźć się w tym szaleństwie? Co zrobić, aby móc skupić się na rzeczach strategicznych a przy tym dowieźć bieżące targety? W takiej sytuacji dobrze jest mieć przy sobie Tobea – ludzi od zadań specjalnych, którzy znają się na rekrutacji, rozumieją znaczenie employer brandingu i nie boją się ciężkiej pracy.

Co to jest outsourcing procesu rekrutacyjnego

Outsourcing rekrutacyjny [Recruitment Process Outsourcing (RPO) ] to jedna ze strategii biznesowych w procesie rekrutacji, w ramach której pracodawca przekazuje część lub całość procesów i procedur rekrutacyjnych do zaufanej firmy rekrutacyjnej.

Koncepcja outsourcingu procesów rekrutacyjnych jest prosta – zatrudniasz firmę, która specjalizuje się w procesie rekrutacji, aby obsłużyć wszystkie Twoje potrzeby związane z rekrutacją.

Korzyści z outsourcingu rekrutacyjnego

Outsourcing rekrutacyjny daje oszczędności

Przed wdrożeniem outsouringu rekrutacyjnego przeanalizuj budżet realizacji rekrutacji własnymi siłami, uwzględniając szczególnie czas pracy kluczowych osób zaangażowanych w proces. Szacuje się, że outsourcing może przynieść oszczędności rzędu 20-30%. Tobea specjalizuje się we wspieraniu firm w procesie rekrutacyjnym i zmierzyła się już z wieloma wyzwaniami przy masowej rekrutacji, przetestowała różne rozwiązania i wie, które są najbardziej efektywne.

Dbałość o dopasowanie zmniejsza rotację w organizacji

Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji pracujemy na tym, aby zrozumieć kulturę organizacyjną klienta. Przeprowadzamy rozmowy z menedżerami i przyszłymi przełożonymi poszukiwanych pracowników, analizujemy oczekiwania wobec idealnego kandydata, charakterystykę pracy i wartości organizacji.

Podczas rekrutacji na wyższe stanowiska dodatkowo przeprowadzamy testy psychologiczne i assessment center, aby mieć pewność co do rekomendacji. Takie podejście ogranicza rotację w firmie.

Zespół Tobea dba o doświadczenie kandydatów

W Candidate Experience bardzo istotne są elementy, które mogą wydawać się mało ważne. Sposób pierwszego kontaktu z kandydatem, treść wiadomości email, sposób pierwszej rozmowy telefonicznej, rozmowa wstępna. Każdy szczegół wpływa na podświadomą ocenę Twojej firmy przez kandydata. A wiesz, że bywa różnie…

Outsourcing rekrutacyjny dopasuje się do ilości procesów rekrutacyjnych

Tobea dopasowuje wielkość zespołu do Twoich potrzeb, do wielkości rekrutacji i natężenia zgłoszeń.

Z outsourcingiem rekrutacyjnym zwiększasz kontrolę

Bieżące szczegółowe raporty umożliwią Ci szybkie podejmowanie decyzji. Uzyskasz dokładne informacje o koszcie zatrudnienia, czy zwrocie z inwestycji w rekrutację. Rolą Tobea jest wyłonienie z ogromnej ilości zgłoszeń wyłącznie adekwatnych aplikacji. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu kandydata zawsze należy do Pracodawcy.

Tobea uzupełnia wewnętrzne działy HR

Tobea nie jest  zamiennikiem działu HR, a raczej jego wygodnym uzupełnieniem w celu zwiększenia wydajności pracy.

Outsourcing projektów rekrutacyjnych, które wymagają bardzo dużego nakładu pracy rekrutera np. preselekcji kandydatów, pozwala wewnętrznym działom HR skoncentrować się na zadaniach priorytetowych z punktu widzenia organizacji, takich jak szkolenia, rozwój czy motywowanie pracowników.

Rekrutacja na maksa. Jak mądrze wykorzystać internet w kampaniach rekrutacyjnych.

Na jakim etapie rekrutacji dołączyć Tobea?

1. Profilowanie kandydata

Ustalenie niezbędnych kompetencji oraz sprecyzowania wymogów formalnych i merytorycznych dla poszukiwanych pracowników. Z Tobea stworzysz kompletne profile kandydatów. To dobry start.

2. Kampania rekrutacyjna

Zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii rekrutacyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów informacji. Bazowanie wyłącznie na ogłoszeniach rekrutacyjnych powoduje, że organizacja traci okazję do budowania marki pracodawcy.

3. Preselekcja kandydatów

Tobea specjalizuje się w preselekcji masowych aplikacji przy wykorzystaniu narzędzi klientów lub własnych, zgodnie z założeniami kampanii rekrutacyjnej, dbając o unikalne doświadczenia Kandydata. Efektem końcowym jest lista starannie dobranych kandydatów, którzy będą najlepiej dopasowani do organizacji.

Założenia:

  • Sprawdzamy dokumenty i wymagane uprawnienia kandydatów.
  • Przeprowadzamy wstępne rozmowy rekrutacyjne z kandydatami
  • Wielkość zespołu dopasowujemy elastycznie do natężenia zgłoszeń
  • Opłaty zależą od ilości rekruterów zaangażowanych w danym miesiącu.
  • Współpraca – zdalna.
  • Forma rozliczenia – faktura na koniec każdego miesiąca z 10 dniowym terminem płatności, na podstawie raportu.
  • Przy zmianie założeń lub warunków świadczenia usługi w trakcie projektu zakładamy, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli obie strony.

4. Spotkania z kandydatami

Tobea zaaranżuje spotkania z kandydatami oraz doradzi przy wyborze tego jedynego. W razie potrzeby Tobea zmoderuje spotkania lub warsztaty oraz przygotuje menadżera do kluczowych spotkań z kandydatami, onboardingu.

Porozmawiajmy o współpracy

Magdalena Banks

Magdalena Banks
504 740 472
magdalena.banks@tobea.pl